Modify Search

POORVA EXPRESS - 12303 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
HOWRAH JN (HWH)NEW DELHI (NDLS)
Mon, Tue, Fri, Sat 1529 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
HOWRAH JN - HWH Src 08:00 0 1
BARDDHAMAN JN - BWN 09:07 09:10 95 1
DURGAPUR - DGR 10:01 10:03 158 1
ASANSOL JN - ASN 10:32 10:37 200 1
CHITTARANJAN - CRJ 11:00 11:02 225 1
MADHUPUR JN - MDP 11:41 11:43 282 1
JASIDIH JN - JSME 12:08 12:12 311 1
JHAJHA - JAJ 13:12 13:17 355 1
JAMUI - JMU 13:34 13:36 381 1
KIUL JN - KIUL 13:58 14:00 409 1
MOKAMEH JN - MKA 14:29 14:31 443 1
Ad
BARH - BARH 14:48 14:50 468 1
BAKHTIYARPUR JN - BKP 15:05 15:07 486 1
PATNA JN - PNBE 16:00 16:10 532 1
DANAPUR - DNR 16:25 16:27 541 1
ARA JN - ARA 16:54 16:56 581 1
BUXAR - BXR 17:41 17:43 649 1
DD UPADHYAYA JN - DDU 19:34 19:44 744 1
ALLAHABAD JN - ALD 21:40 21:45 896 1
KANPUR CENTRAL - CNB 00:05 00:10 1090 2
ETAWAH JN - ETW 01:30 01:32 1228 2
TUNDLA JN - TDL 02:45 02:47 1320 2
ALIGARH JN - ALJN 03:36 03:38 1398 2
NEW DELHI - NDLS 06:05 Dest 1529 2
Ad