16352 - NCJ-CSMT EXP Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
NCJ-CSMT EXP [16352] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
NCJ-CSMT EXP
NCJCSMTMail Express
SunMonTueWedThuFriSat
Yes No No No Yes No No
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
NAGERCOIL JN [NCJ] 1 Src 05:00 0
VALLIYUR [VLY] 1 05:32 05:33 31
TIRUNELVELI [TEN] 1 06:30 06:35 73
VANCHIMANIYACHI [MEJ] 1 06:59 07:00 102
KADAMBUR [KDU] 1 07:12 07:13 116
KOVILPATTI [CVP] 1 07:39 07:40 138
SATUR [SRT] 1 07:59 08:00 159
VIRUDUNAGAR JN [VPT] 1 08:39 08:40 186
MADURAI JN [MDU] 1 09:50 09:55 229
DINDIGUL JN [DG] 1 10:55 11:00 295
TIRUCHCHIRAPALI [TPJ] 1 12:35 12:40 389
SRIRANGAM [SRGM] 1 13:04 13:05 396
ARIYALUR [ALU] 1 13:49 13:50 454
VRIDHACHALAM JN [VRI] 1 14:28 14:30 507
VILLUPURAM JN [VM] 1 15:30 15:45 561
TINDIVANAM [TMV] 1 16:18 16:20 599
MELMARUVATTUR [MLMR] 1 16:43 16:45 629
CHENGALPATTU [CGL] 1 17:25 17:30 664
KANCHIPURAM [CJ] 1 18:23 18:25 700
ARAKKONAM [AJJ] 1 19:00 19:05 727
TIRUTTANI [TRT] 1 19:23 19:25 740
RENIGUNTA JN [RU] 1 21:15 21:30 798
KODURU [KOU] 1 22:13 22:15 839
RAZAMPETA [RJP] 1 22:43 22:45 872
CUDDAPAH [HX] 1 23:48 23:50 923
YERRAGUNTLA [YA] 2 00:23 00:25 962
KONDAPURAM [KDP] 2 01:08 01:10 1003
TADIPATRI [TU] 2 01:38 01:40 1031
GOOTY [GY] 2 02:25 02:30 1079
GUNTAKAL JN [GTL] 2 03:05 03:10 1108
ADONI [AD] 2 03:48 03:50 1160
MANTHRALAYAM RD [MALM] 2 04:23 04:25 1201
RAICHUR [RC] 2 04:58 05:00 1229
YADGIR [YG] 2 06:13 06:15 1298
WADI [WADI] 2 09:00 09:05 1336
SHAHABAD [SDB] 2 09:18 09:19 1347
GULBARGA [GR] 2 09:40 09:43 1373
SOLAPUR JN [SUR] 2 11:40 11:50 1486
KURDUVADI [KWV] 2 12:48 12:50 1565
DAUND JN [DD] 2 15:15 15:20 1674
PUNE JN [PUNE] 2 16:35 16:45 1749
LONAVALA [LNL] 2 17:59 18:00 1813
KALYAN JN [KYN] 2 19:27 19:30 1887
THANE [TNA] 2 19:47 19:50 1907
DADAR [DR] 2 20:17 20:20 1932
CSMT 2 20:50 Dest 1940