22982 - KOTA-HMH -KOTA SUPER FAST Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
KOTA-HMH -KOTA SUPER FAST [22982] Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
KOTA-HMH -KOTA SUPER FAST
SGNRKOTASuperfast
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
SHRI GANGANAGAR [SGNR] 1 Src 17:40 0
SADULSHAHR [SDS] 1 18:01 18:03 29
HANUMANGARH JN [HMH] 1 18:40 19:00 66
PILI BANGAN [PGK] 1 19:21 19:23 92
SURATGARH JN [SOG] 1 19:50 19:55 116
MAHAJAN [MHJ] 1 20:41 20:43 179
LUNKARANSAR [LKS] 1 21:14 21:16 218
LALGARH JN [LGH] 1 22:16 22:18 294
BIKANER JN [BKN] 1 22:50 23:05 298
DESHNOK [DSO] 1 23:31 23:33 330
NOKHA [NOK] 2 23:59 00:01 362
NAGAUR [NGO] 2 00:42 00:47 413
DEGANA JN [DNA] 2 02:10 02:13 516
MAKRANA JN [MKN] 2 02:47 02:50 560
NAWA CITY [NAC] 2 03:22 03:24 589
SAMBHAR LAKE [SBR] 2 04:03 04:05 617
PHULERA JN [FL] 2 04:35 04:37 624
ASALPUR JOBNER [JOB] 2 04:52 04:53 642
JAIPUR [JP] 2 05:30 05:40 679
DURGAPURA [DPA] 2 05:46 05:49 686
BANSTHALI NIWAI [BNLW] 2 06:28 06:30 745
ISARDA [ISA] 2 06:55 06:57 771
CHAUTH KA BRWRA [CKB] 2 07:10 07:11 789
SAWAI MADHOPUR [SWM] 2 07:45 07:55 810
INDARGARH [IDG] 2 08:20 08:22 847
LAKHERI [LKE] 2 08:33 08:34 858
KESHORAI PATAN [KPTN] 2 09:05 09:07 905
KOTA JN [KOTA] 2 09:50 Dest 918