Modify Search

SVDK KOTA EXP - 19804 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
SHMATA VD KATRA (SVDK)KOTA JN (KOTA)
Sun 1136 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
SHMATA VD KATRA - SVDK Src 21:55 0 1
UDHAMPUR - UHP 22:23 22:25 25 1
JAMMU TAWI - JAT 23:35 23:45 78 1
SAMBA - SMBX 00:15 00:17 111 2
KATHUA - KTHU 00:58 01:00 155 2
PATHANKOT CANTT - PTKC 01:33 01:38 178 2
MUKERIAN - MEX 02:11 02:13 217 2
JALANDHAR CANT - JRC 03:45 03:50 291 2
PHAGWARA JN - PGW 04:03 04:05 307 2
PHILLAUR JN - PHR 04:24 04:26 329 2
LUDHIANA JN - LDH 05:00 05:10 343 2
MALERKOTLA - MET 06:11 06:13 388 2
DHURI JN - DUI 06:35 07:00 405 2
SANGRUR - SAG 07:15 07:17 421 2
Ad
JAKHAL JN - JHL 08:55 09:00 471 2
TOHANA - TUN 09:10 09:12 483 2
NARWANA JN - NRW 09:31 09:33 509 2
JIND JN - JIND 10:20 10:25 543 2
ROHTAK JN - ROK 11:36 11:38 600 2
BAHADURGARH - BGZ 12:04 12:06 640 2
NEW DELHI - NDLS 13:30 14:15 671 2
FARIDABAD - FDB 15:14 15:16 699 2
MATHURA JN - MTJ 17:50 17:55 812 2
BHARATPUR JN - BTE 18:28 18:30 845 2
BAYANA JN - BXN 18:58 19:00 887 2
HINDAUN CITY - HAN 19:23 19:25 920 2
GANGAPUR CITY - GGC 20:13 20:15 964 2
SAWAI MADHOPUR - SWM 21:20 21:22 1028 2
INDARGARH - IDG 21:48 21:50 1064 2
KOTA JN - KOTA 23:50 Dest 1136 2
Ad