Modify Search

SVDK JAM EXP - 12478 Train Time Table, Train Route and Schedule Enquiry

Ad
SHMATA VD KATRA (SVDK)JAMNAGAR (JAM)
Sun 2078 Km
Station Sch Arr Sch Dep Dist. (Km) Day
SHMATA VD KATRA - SVDK Src 09:10 0 1
UDHAMPUR - UHP 09:36 09:38 25 1
JAMMU TAWI - JAT 10:50 11:10 78 1
KATHUA - KTHU 12:13 12:15 155 1
PATHANKOT CANTT - PTKC 12:55 13:00 178 1
JALANDHAR CANT - JRC 14:45 14:50 291 1
LUDHIANA JN - LDH 15:45 15:55 343 1
AMBALA CANT JN - UMB 17:40 17:50 456 1
PANIPAT JN - PNP 19:22 19:24 565 1
SUBZI MANDI - SZM 20:58 21:00 651 1
NEW DELHI - NDLS 21:30 21:50 655 1
MATHURA JN - MTJ 23:59 00:05 795 2
BHARATPUR JN - BTE 00:33 00:35 829 2
SAWAI MADHOPUR - SWM 02:28 02:30 1011 2
KOTA JN - KOTA 03:45 03:55 1119 2
RAMGANJ MANDI - RMA 04:50 04:52 1192 2
Ad
BHAWANI MANDI - BWM 05:14 05:15 1220 2
VIKRAMGARH ALOT - VMA 06:19 06:20 1304 2
NAGDA JN - NAD 07:20 07:22 1344 2
RATLAM JN - RTM 08:00 08:10 1386 2
MEGHNAGAR - MGN 09:13 09:15 1466 2
DAHOD - DHD 09:43 09:45 1499 2
GODHRA JN - GDA 11:03 11:05 1573 2
VADODARA JN - BRC 12:10 12:25 1647 2
ANAND JN - ANND 13:01 13:02 1683 2
NADIAD JN - ND 13:18 13:19 1701 2
AHMEDABAD JN - ADI 14:15 14:35 1747 2
VIRAMGAM JN - VG 15:40 15:42 1812 2
SURENDRANAGAR - SUNR 16:47 16:49 1877 2
WANKANER JN - WKR 17:55 17:57 1952 2
RAJKOT JN - RJT 19:03 19:08 1994 2
HAPA - HAPA 20:28 20:30 2070 2
JAMNAGAR - JAM 21:00 Dest 2078 2
Ad