74835 Train Time Table, JU HSR PASS Train Schedule

Enter train number or name...
JU HSR PASS [74835] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
JU HSR PASSJUHSRDMU
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
JODHPUR JN [JU] 1 Src 11:30 0
RAIKA BAGH [RKB] 1 11:36 11:38 2
BANAR [BNO] 1 11:51 11:52 14
JAJIWAL [JWL] 1 12:00 12:01 22
ASRANADA [AAS] 1 12:10 12:11 31
KHERI SALWA [KSW] 1 12:20 12:21 40
PIPAR ROAD JN [PPR] 1 12:27 12:29 47
SATHIN ROAD [SWF] 1 12:39 12:40 55
UMED [UMED] 1 12:49 12:50 66
KHARIA KHANGARH [KXG] 1 13:01 13:02 77
GOTAN [GOTN] 1 13:21 13:22 83
JOGI MAGRA [JOM] 1 13:31 13:33 93
MERTA ROAD JN [MTD] 1 13:45 13:50 104
KHEDULI [KQW] 1 13:58 14:00 114
REN [REN] 1 14:08 14:10 121
JALSU [JAC] 1 14:24 14:26 136
JALSU NANAK [JACN] 1 14:35 14:36 141
DEGANA JN [DNA] 1 15:18 15:21 148
KRC 1 15:32 15:33 161
KHATU [KHTU] 1 15:44 15:45 173
CHOTI KHATU [CTKT] 1 15:52 15:53 179
PW 1 16:05 16:06 192
KKNA 1 16:12 16:13 198
MBSK 1 16:24 16:25 209
DIDWANA [DIA] 1 16:33 16:34 214
SVO 1 16:46 16:47 227
BLSD 1 16:55 16:56 236
LADNUN [LAU] 1 17:06 17:07 245
SUJANGARH [SUJH] 1 17:21 17:24 255
TALCHHAPAR [TLC] 1 17:55 17:56 268
PIH 1 18:08 18:09 281
LOHA 1 18:19 18:20 292
RATANGARH JN [RTGH] 1 18:40 18:55 301
MIO 1 19:09 19:10 318
SMNN 1 19:16 19:17 323
JOH 1 19:22 19:23 327
DEPALSAR [DEP] 1 19:32 19:33 336
CHURU [CUR] 1 19:45 19:55 344
ASLU 1 20:06 20:08 358
SRSL 1 20:17 20:18 367
DUDHWAKHARA [DKX] 1 20:23 20:25 372
HYL 1 20:38 20:40 385
DKWA 1 20:48 20:50 393
SADULPUR JN [SDLP] 1 21:05 21:10 401
SURATPURA [SURP] 1 21:16 21:17 406
JHUNPA [JUP] 1 21:31 21:32 423
SIWANI [SWNI] 1 21:47 21:49 442
CHARAUD [CRW] 1 22:01 22:02 453
HISAR [HSR] 1 22:35 Dest 472