69150 - BH VIRAR Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
BH VIRAR [69150] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
BH VIRAR
BHVRSub-urban
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
BHARUCH JN [BH] 1 Src 14:05 0
ANKLESHWAR JN [AKV] 1 14:14 14:15 9
PANOLI [PAO] 1 14:25 14:26 19
HATHURAN [HAT] 1 14:32 14:33 23
KOSAMBA JN [KSB] 1 14:39 14:40 27
KIM [KIM] 1 14:50 14:51 35
SAYAN [SYN] 1 15:06 15:07 45
GOTHANGAM [GTX] 1 15:13 15:14 48
KOSAD [KSE] 1 15:20 15:21 51
UTRAN [URN] 1 15:27 15:28 55
SURAT [ST] 1 15:50 16:25 58
UDHNA JN [UDN] 1 16:30 16:32 62
BHESTAN [BHET] 1 16:39 16:40 68
SACHIN [SCH] 1 16:45 16:46 73
MAROLI [MRL] 1 16:53 16:54 79
NAVSARI [NVS] 1 17:01 17:03 88
GANDHISMRITI [GNST] 1 17:08 17:09 91
VEDCHHA [VDH] 1 17:14 17:16 96
ANCHELI [ACL] 1 17:22 17:23 100
AMALSAD [AML] 1 17:28 17:29 103
BILIMORA JN [BIM] 1 17:35 17:36 109
JORAVASAN [JRS] 1 17:41 17:42 113
DUNGRI [DGI] 1 17:48 17:49 118
VALSAD [BL] 1 18:10 18:15 127
ATUL [ATUL] 1 18:22 18:23 134
PARDI [PAD] 1 18:26 18:28 137
UDVADA [UVD] 1 18:35 18:36 143
BAGWADA (HALT) [BAGD] 1 18:41 18:42 146
VAPI [VAPI] 1 18:50 18:52 151
KARAMBELI [KEB] 1 19:08 19:09 159
BHILAD [BLD] 1 19:16 19:17 164
SANJAN [SJN] 1 19:28 19:29 176
UMBARGAM ROAD [UBR] 1 19:36 19:37 181
GHOLVAD [GVD] 1 19:46 19:47 190
DAHANU ROAD [DRD] 1 20:02 20:04 201
VANGAON [VGN] 1 20:16 20:17 213
BOISAR [BOR] 1 20:24 20:26 222
PALGHAR [PLG] 1 20:40 20:42 234
KELVA ROAD [KLV] 1 20:50 20:52 243
SAPHALE [SAH] 1 20:57 20:59 248
VAITARNA [VTN] 1 21:12 21:13 257
VIRAR [VR] 1 21:30 Dest 265