58530 - VSKP-DURG PASS Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
VSKP-DURG PASS [58530] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
VSKP-DURG PASS
VSKPDURGPassenger
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
VISHAKAPATNAM [VSKP] 1 Src 21:40 0
MARRIPALEM PH [MIPM] 1 21:51 21:52 4
SIMHACHALAM [SCM] 1 21:58 22:00 7
SCMN 1 22:03 22:04 9
PENDURTI [PDT] 1 22:11 22:13 17
KOTTAVALASA [KTV] 1 22:22 22:24 26
KANTAKAPALLE [KPL] 1 22:32 22:34 33
ALAMANDA [ALM] 1 22:41 22:43 43
KORUKONDA [KUK] 1 22:51 22:53 50
VIZIANAGRAM JN [VZM] 1 23:10 23:25 60
GOTLAM [GTLM] 1 23:34 23:36 66
GARUDUBILLI [GRBL] 1 23:42 23:44 72
GAJAPATINAGARAM [GPI] 1 23:54 23:56 82
KOMATIPALLI [KMX] 2 00:04 00:06 92
DONKINAVALASA [DNV] 2 00:14 00:16 102
BOBBILI [VBL] 2 00:32 00:37 114
SITANAGARAM [SNM] 2 00:48 00:50 125
NARSIPURAM HALT [NSX] 2 00:57 00:58 133
PARVATIPURAM [PVP] 2 01:10 01:15 138
PARVATIPURAM TN [PVPT] 2 01:18 01:20 139
GUMADA [GMDA] 2 01:32 01:34 151
KUNERU [KNRT] 2 01:44 01:46 160
JIMIDIPETA [JMPT] 2 01:53 01:55 169
LADDA [LDX] 2 02:04 02:06 177
RAYAGADA [RGDA] 2 02:20 02:35 184
SINGAPURAM ROAD [SPRD] 2 02:50 02:52 194
THERUBALI [THV] 2 03:00 03:02 203
BISSAMCUTTACK [BMCK] 2 03:22 03:24 221
MUNIGUDA [MNGD] 2 03:40 03:45 238
DOIKALLU [DKLU] 2 03:55 03:57 251
AMBODALA [AMB] 2 04:10 04:15 263
LANJIGARH ROAD [LJR] 2 04:30 04:32 277
NORLA ROAD [NRLR] 2 04:43 04:45 288
RUPRA ROAD [RPRD] 2 05:03 05:05 295
KANDEL ROAD [KDLR] 2 05:15 05:17 302
KESINGA [KSNG] 2 05:30 05:35 311
TITLAGARH [TIG] 2 06:20 06:30 324
RAHENBATA [RNBT] 2 06:40 06:42 332
MURIBAHAL [MRBL] 2 06:52 06:54 342
KANTABANJI [KBJ] 2 07:15 07:25 357
TUREKALA ROAD [TRKR] 2 07:35 07:37 371
HARISHANKER RD [HSK] 2 07:45 07:47 381
LAKHNA [LKNA] 2 07:58 08:00 396
NAWAPARA ROAD [NPD] 2 08:13 08:15 410
KHARIAR ROAD [KRAR] 2 08:25 08:30 422
KOMAKHAN [KMK] 2 08:40 08:42 432
BAGBAHRA [BGBR] 2 08:52 08:57 442
BHIMKHOJ [BMKJ] 2 09:12 09:14 453
ARAND [ARN] 2 09:30 09:32 465
MAHASAMUND [MSMD] 2 09:45 09:50 473
BELSONDA [BLSN] 2 10:00 10:02 482
ARANG MAHANADI [ANMD] 2 10:10 10:12 491
LAKHOLI [LAE] 2 11:10 11:12 498
MANDIR HASAUD [MNDH] 2 11:20 11:23 510
RVH 2 11:37 11:39 524
RAIPUR JN [R] 2 11:48 11:50 527
SARONA [SZB] 2 12:06 12:08 533
KUMHARI [KMI] 2 12:12 12:14 539
CCAB 2 12:18 12:20 541
DEVBALODA CHRDA [DBEC] 2 12:23 12:25 544
BHILAI [BIA] 2 12:30 12:31 549
BHILAI PWR HS [BPHB] 2 12:36 12:38 553
BHILAINAGAR [BQR] 2 12:50 12:51 558
DURG [DURG] 2 13:25 Dest 562