58112 - ITR TATA PASSENGER Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
ITR TATA PASSENGER [58112] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
ITR TATA PASSENGER
ITRTATAPassenger
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
ITWARI [ITR] 1 Src 21:15 0
KALAMNA [KAV] 1 21:22 21:24 2
KAMPTEE [KP] 1 21:33 21:35 10
KANTHAN JN [KNHN] 1 21:45 21:47 15
SALWA [SAL] 1 21:52 21:53 20
CHACHER [CHCR] 1 21:59 22:01 27
THARSA [TAR] 1 22:07 22:09 33
REWRAL [RRL] 1 22:14 22:16 39
KHAT [KHAT] 1 22:24 22:26 48
BHANDARA ROAD [BRD] 1 22:33 22:35 58
TUMSAR ROAD [TMR] 1 22:55 23:00 76
MUNDIKOTA [MNU] 1 23:07 23:09 86
TIRORA [TRO] 1 23:22 23:24 96
KACHEWANI [KWN] 1 23:30 23:32 103
GANGAJHARI [GJ] 1 23:40 23:42 111
GONDIA JN [G] 2 00:25 00:35 126
GUDMA [GDM] 2 00:42 00:44 138
AMGAON [AGN] 2 00:53 00:55 148
SALEKASA [SKS] 2 01:05 01:07 163
DAREKASA [DKS] 2 01:20 01:22 174
BORTALAO [BTL] 2 01:29 01:31 182
PANIAJOB [PJB] 2 01:41 01:43 191
DONGARGARH [DGG] 2 02:00 02:10 199
JATKANHAR [JTR] 2 02:13 02:15 205
MUSRA [MUA] 2 02:21 02:23 212
RAJ NANDGAON [RJN] 2 02:40 02:45 230
MURHIPAR [MUP] 2 02:49 02:51 245
DURG [DURG] 2 03:45 03:50 260
BHILAINAGAR [BQR] 2 03:56 03:57 264
BHILAI PWR HS [BPHB] 2 04:02 04:03 269
BHILAI [BIA] 2 04:07 04:09 273
DEVBALODA CHRDA [DBEC] 2 04:15 04:16 277
KUMHARI [KMI] 2 04:36 04:38 283
RAIPUR JN [R] 2 05:15 05:35 295
W R S COLONY PH [WRC] 2 05:38 05:40 298
URKURA [URK] 2 05:45 05:47 300
MANDHAR [MDH] 2 05:56 05:58 307
SILIARI [SLH] 2 06:07 06:09 319
BAIKUNTH [BKTH] 2 06:15 06:17 328
TILDA [TLD] 2 06:27 06:29 333
HATHBANDH [HN] 2 07:01 07:03 344
BHATAPARA [BYT] 2 07:16 07:18 359
NIPANIA [NPI] 2 07:31 07:33 374
DAGORI [DGS] 2 07:40 07:42 382
BELHA [BYL] 2 07:47 07:49 390
CHAKARBHATHA [CHBT] 2 08:02 08:04 395
DADHAPARA [DPH] 2 08:11 08:13 398
BILASPUR JN [BSP] 2 08:25 08:40 405
GATORA [GTW] 2 08:48 08:50 412
JAIRAMNAGAR [JRMG] 2 08:58 09:00 419
KOTMI SONAN HLT [KTSH] 2 09:06 09:08 426
AKALTARA [AKT] 2 09:14 09:16 432
KAPAN [KPNA] 2 09:24 09:26 441
JANJGIR NAILA [NIA] 2 09:32 09:34 447
CHAMPA [CPH] 2 09:50 09:55 458
SULGARE [SGRD] 2 10:02 10:03 467
BARADWAR [BUA] 2 10:07 10:09 474
JDDA 2 10:17 10:18 480
SAKTI [SKT] 2 10:23 10:28 489
JHARRADIH [JDI] 2 10:39 10:41 498
KHARSIA [KHS] 2 10:46 10:48 504
ROBERTSON [ROB] 2 10:57 10:59 512
BHUPDEOPUR [BEF] 2 11:06 11:08 520
KIRODIMALNAGAR [KDTR] 2 11:15 11:17 531
RAIGARH [RIG] 2 11:35 11:40 538
KOTARLIA [KRL] 2 11:46 11:48 548
JAMGA [JMG] 2 11:55 11:57 556
DAGHORA [DAO] 2 12:07 12:09 568
HEMAGIRI [HGR] 2 12:22 12:24 576
BELPAHAR [BPH] 2 12:39 12:41 589
BRAJRAJNAGAR [BRJN] 2 13:03 13:05 598
IB [IB] 2 13:18 13:20 601
JHARSUGUDA JN [JSG] 2 14:20 14:40 611
DHUTRA [DTV] 2 14:50 14:51 620
PANPALI [PNPL] 2 14:58 14:59 626
BAGDIHI [BEH] 2 15:06 15:07 632
DHARUADIHI [DIH] 2 15:14 15:15 638
BAMRA [BMB] 2 15:27 15:28 648
TANGARMUNDA [TGM] 2 15:40 15:41 656
GARPOS [GPH] 2 15:50 15:51 664
SOGRA [SOGR] 2 15:57 15:58 669
SONAKHAN [SXN] 2 16:07 16:08 675
RAJ GANGPUR [GP] 2 16:17 16:18 682
KANSHBAHAL [KXN] 2 16:29 16:30 692
KALUNGA [KLG] 2 16:38 16:39 699
PANPOSH [PPO] 2 16:49 16:50 707
ROURKELA [ROU] 2 17:35 18:15 712
KCAB 2 18:24 18:25 714
BONDAMUNDA [BNDM] 2 18:32 18:33 716
BISRA [BZR] 2 18:44 18:45 725
BHALULATA [BUL] 2 18:52 18:53 732
JARAIKELA [JRA] 2 19:01 19:02 739
MANOHARPUR [MOU] 2 19:18 19:19 751
POSOTIA [PST] 2 19:35 19:36 761
DEROWAN P. H. [DRWN] 2 19:44 19:45 768
MXW 2 19:55 19:56 773
GOILKERA [GOL] 2 20:02 20:03 778
TUNIA [TUX] 2 20:11 20:12 785
SONUA [SWR] 2 20:21 20:22 791
LOTAPAHAR [LPH] 2 20:34 20:35 802
CHAKRADHARPUR [CKP] 2 21:15 21:25 812
BARABAMBO [BRM] 2 21:37 21:38 822
RAJKHARSAWAN JN [RKSN] 2 21:49 21:50 832
MAHALI MARUP [MMV] 2 21:59 22:00 839
SINI JN [SINI] 2 22:11 22:12 847
BIRBANS [BRBS] 2 22:21 22:22 854
GAMHARIA [GMH] 2 22:39 22:40 863
ADITYAPUR [ADTP] 2 22:54 22:55 870
TATANAGAR JN [TATA] 3 00:05 Dest 874