55223 Train Time Table, KIR-DBG PASS Train Schedule

Enter train number or name...
KIR-DBG PASS [55223] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
KIR-DBG PASSKIRDBGPassenger
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
KATIHAR JN [KIR] 1 Src 12:15 0
SEMAPUR [SMO] 1 12:29 12:30 11
KARAGOLA ROAD [CRR] 1 12:43 12:44 22
BKHR 1 12:53 12:54 29
KURSELA [KUE] 1 13:04 13:05 39
KATAREAH [KTRH] 1 13:19 13:20 45
NAUGACHIA [NNA] 1 13:36 13:37 56
KHQ 1 13:46 13:47 64
THANA BIHPUR JN [THB] 1 14:03 14:05 72
NARAYANPUR [NNR] 1 14:13 14:14 80
BRKB 1 14:22 14:23 88
PASRAHA [PSR] 1 14:32 14:33 92
GAI 1 14:44 14:45 100
MAHES KHUNT [MSK] 1 14:52 14:53 104
CDBN 1 15:00 15:01 110
MANSI JN [MNE] 1 15:30 15:35 115
KHAGARIA JN [KGG] 1 15:45 15:50 124
UMNR 1 15:57 15:58 131
SAHIBPUR KML JN [SKJ] 1 16:23 16:24 137
LAKHMINIA [LKN] 1 16:36 16:37 146
DANAULI PHLWRIA [DPL] 1 16:44 16:45 151
LAK 1 16:53 16:54 157
BEGU SARAI [BGS] 1 17:11 17:13 164
TIL 1 17:25 17:26 171
BEHT 1 17:32 17:33 175
BARAUNI JN [BJU] 1 17:50 18:20 179
BUJ 1 18:25 18:26 182
TEGHRA [TGA] 1 18:33 18:34 187
BACHWARA JN [BCA] 1 18:48 18:49 196
SATHAJAGAT [STJT] 1 18:59 19:00 202
DALSINGH SARAI [DSS] 1 19:08 19:09 207
NAZIRGANJ [NAZJ] 1 19:32 19:33 215
UJIARPUR [UJP] 1 19:43 19:44 221
SAMASTIPUR JN [SPJ] 1 20:30 20:40 230
MUKTAPUR [MKPR] 1 20:46 20:48 234
KISHANPUR [KSP] 1 20:55 20:57 240
RAMBHADDARPUR [RBZ] 1 21:04 21:06 247
HAIAGHAT [HYT] 1 21:15 21:17 252
THALWARA [TLWA] 1 21:25 21:27 257
LAHERIA SARAI [LSI] 1 21:36 21:41 263
DARBHANGA JN [DBG] 1 21:57 Dest 268