54253 - PYG-LKO PASS Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
PYG-LKO PASS [54253] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
PYG-LKO PASS
PRGLKOPassenger
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
PRAYAG [PRG] 1 Src 15:05 0
PHAPHAMAU JN [PFM] 1 15:18 15:19 6
SIWAITH [SWE] 1 15:30 15:31 12
MAU AIMMA [MEM] 1 15:52 15:53 26
DHIRGANJ [DHRJ] 1 16:04 16:05 31
BISHNATHGANJ [BTJ] 1 16:19 16:20 37
BHUPIA MAU [VPO] 1 16:34 16:35 47
PARTAPGARH JN [PBH] 1 16:55 17:28 52
CHILBILA JN [CIL] 1 17:37 17:38 56
JAGESHARGANJ [JGJ] 1 17:48 17:49 65
ANTU [ANTU] 1 17:57 17:58 73
SHJP 1 18:04 18:05 77
MISRAULI [MFL] 1 18:10 18:11 81
AMETHI [AME] 1 18:18 18:20 87
TALAKHAJURI [TLKH] 1 18:29 18:30 95
GAURIGANJ [GNG] 1 18:38 18:39 100
BANI [BANI] 1 18:47 18:48 109
KASIMPUR [KCJ] 1 18:56 18:57 116
JAIS [JAIS] 1 19:02 19:03 118
FURSATGANJ [FTG] 1 19:12 19:13 129
RUPAMAU [RUM] 1 19:23 19:24 138
RAE BARELI JN [RBL] 1 21:12 21:17 147
GANGAGANJ [GANG] 1 21:29 21:30 155
HARCHANDPUR [HCP] 1 21:40 21:41 162
KUNEANGANJ [KVG] 1 21:49 21:50 168
BACHHRAWAN [BCN] 1 22:00 22:01 178
SHRIRAJNAGAR [SAGR] 1 22:08 22:09 184
NIGOHAN [NHN] 1 22:17 22:18 189
KANKAHA [KKAH] 1 22:29 22:30 196
MOHANLALGANJ [MLJ] 1 23:02 23:03 204
UTRAHTIA [UTR] 1 23:46 23:47 213
LUCKNOW NR [LKO] 2 00:15 Dest 225