53431 - SBG-JMP PGR Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
SBG-JMP PGR [53431] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
SBG-JMP PGR
SBGJMPPassenger
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
SAHIBGANJ JN [SBG] 1 Src 07:05 0
KARAMTOLA [KRMA] 1 07:15 07:16 9
MIRZA CHEUKI [MZC] 1 07:24 07:25 15
AMPL 1 07:30 07:31 19
PIRPAINTI [PPT] 1 07:37 07:38 23
LKB 1 07:45 07:46 27
SHIVANARAYANPUR [SVRP] 1 07:52 07:53 32
BIKRAM SHILA [BKSL] 1 08:01 08:02 38
KAHALGAON [CLG] 1 08:13 08:14 43
EKCHARI [EKC] 1 08:20 08:21 48
GHOGA [GGA] 1 08:28 08:29 53
LAILAKH MAMLKHA [LMM] 1 08:37 08:38 59
SABAUR [SBO] 1 08:50 08:51 66
BHAGALPUR [BGP] 1 09:12 09:59 74
NATHNAGAR [NAT] 1 10:06 10:07 77
MURARPUR [MPY] 1 10:13 10:14 82
CTMP 1 10:17 10:18 84
AKBARNAGAR [AKN] 1 10:23 10:24 88
MAHESHI [MVV] 1 10:29 10:30 92
AJUG 1 10:35 10:36 95
SULTANGANJ [SGG] 1 10:40 10:41 98
KMGH 1 10:50 10:51 102
GANGANI [GNNA] 1 10:55 10:56 105
KAPP 1 11:00 11:01 108
GOG 1 11:06 11:07 110
KALYANPUR ROAD [KPRD] 1 11:11 11:12 111
BARIARPUR [BUP] 1 11:20 11:21 116
RIKD 1 11:25 11:26 118
RATANPUR [RPUR] 1 11:30 11:31 120
PATM 1 11:35 11:36 122
JAMALPUR JN [JMP] 1 11:55 Dest 127