53042 - JYG-HWH PASS Train Time Table, Route Schedule

Enter train number or name...
JYG-HWH PASS [53042] Train Time Table Information
Train NameTrain NumberFromToTrain Type
JYG-HWH PASS
JYGHWHPassenger
SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationDaySch ArrSch DepDistance (Km.)
JAYNAGAR [JYG] 1 Src 20:10 0
KHAJAULI [KJI] 1 20:26 20:28 12
RAJANAGAR [RJA] 1 20:42 20:44 21
MADHUBANI [MBI] 1 20:56 21:01 31
PANDAUL [PDW] 1 21:10 21:12 40
SAKRI JN [SKI] 1 21:28 21:33 48
TARSARAI [TRS] 1 21:42 21:44 55
KAKARGHATTI [KKHT] 1 21:55 21:57 61
DARBHANGA JN [DBG] 1 22:23 22:33 68
LAHERIA SARAI [LSI] 1 22:41 22:46 72
THALWARA [TLWA] 1 22:50 22:52 79
HAIAGHAT [HYT] 1 23:00 23:02 83
RAMBHADDARPUR [RBZ] 1 23:11 23:13 88
KISHANPUR [KSP] 1 23:20 23:22 95
MUKTAPUR [MKPR] 1 23:29 23:31 101
SAMASTIPUR JN [SPJ] 1 23:45 23:55 105
UJIARPUR [UJP] 2 00:06 00:07 114
NAZIRGANJ [NAZJ] 2 00:15 00:16 121
DALSINGH SARAI [DSS] 2 00:26 00:27 128
SATHAJAGAT [STJT] 2 00:34 00:35 133
BACHWARA JN [BCA] 2 01:02 01:03 139
TEGHRA [TGA] 2 01:13 01:14 148
BUJ 2 01:21 01:22 153
BARAUNI JN [BJU] 2 01:55 02:05 156
DINKAR GRAM SIM [DKGS] 2 02:17 02:18 162
RAJENDRA PUL [RJO] 2 02:36 02:37 166
HATHIDAH UPPER [HTZU] 2 02:43 02:44 168
BARHIYA [BRYA] 2 03:06 03:07 179
MANKATHA [MKB] 2 03:35 03:36 188
LUCKEESARAI JN [LKR] 2 03:44 03:46 194
KIUL JN [KIUL] 2 04:30 04:35 195
DHANAURI [DNRE] 2 04:45 04:46 201
UREN [UREN] 2 04:53 04:54 207
KAJRA [KJH] 2 05:00 05:01 211
ABHAIPUR [AHA] 2 05:10 05:11 218
MASUDAN [MSDN] 2 05:17 05:18 222
DHARHARA [DRH] 2 05:25 05:26 228
DASHARATHPUR [DRTP] 2 05:34 05:35 234
JAMALPUR JN [JMP] 2 05:45 05:50 240
RATANPUR [RPUR] 2 05:58 05:59 247
BARIARPUR [BUP] 2 06:04 06:05 251
KALYANPUR ROAD [KPRD] 2 06:13 06:14 256
GANGANI [GNNA] 2 06:22 06:23 262
SULTANGANJ [SGG] 2 06:30 06:35 269
MAHESHI [MVV] 2 06:41 06:42 275
AKBARNAGAR [AKN] 2 06:48 06:49 279
CTMP 2 06:55 06:56 283
MURARPUR [MPY] 2 06:59 07:00 284
NATHNAGAR [NAT] 2 07:06 07:07 289
BHAGALPUR [BGP] 2 07:23 07:33 293
SABAUR [SBO] 2 07:42 07:43 301
LAILAKH MAMLKHA [LMM] 2 08:00 08:01 308
GHOGA [GGA] 2 08:09 08:10 314
EKCHARI [EKC] 2 08:17 08:18 319
KAHALGAON [CLG] 2 08:29 08:30 323
BIKRAM SHILA [BKSL] 2 09:01 09:02 329
SHIVANARAYANPUR [SVRP] 2 09:10 09:11 335
PIRPAINTI [PPT] 2 09:22 09:23 344
AMPL 2 09:29 09:30 348
MIRZA CHEUKI [MZC] 2 09:35 09:36 352
KARAMTOLA [KRMA] 2 09:44 09:45 358
SAHIBGANJ JN [SBG] 2 10:25 10:30 367
SAKRIGALI JN [SLJ] 2 10:40 10:41 375
MOHARAJPUR [MJP] 2 10:50 10:51 381
KARANPUR ATO [KPTO] 2 11:00 11:01 389
TALJHARI [TLJ] 2 11:10 11:11 395
KALIAN CHAK [KXE] 2 11:17 11:18 400
TINPAHAR JN [TPH] 2 11:24 11:25 405
DHAMDHAMIA [DDX] 2 11:32 11:33 411
BAKUDI [BKLE] 2 11:38 11:39 414
BARHARWA JN [BHW] 2 12:27 12:32 422
GUMANI [GMAN] 2 12:41 12:42 431
KOTALPUKUR [KLP] 2 12:49 12:50 438
TILBHITA [TBB] 2 12:57 12:58 445
PAKUR [PKR] 2 13:04 13:05 450
NAGARNABI [NGF] 2 13:30 13:31 455
RAJGRAM [RJG] 2 13:38 13:39 461
BANSHLAI BRIDGE [BSBR] 2 13:45 13:46 468
MURARAI [MRR] 2 13:51 13:52 473
CHATRA [CTR] 2 13:59 14:00 480
NALHATI JN [NHT] 2 14:08 14:10 489
SWADINPUR [SDLE] 2 14:17 14:18 496
RAMPUR HAT [RPH] 2 15:25 15:40 503
TARAPITH ROAD [TPF] 2 15:47 15:48 509
MALLARPUR [MLV] 2 15:54 15:55 515
GADADHARPUR [GHLE] 2 16:03 16:04 524
SAINTHIA [SNT] 2 16:12 16:13 531
BATASPUR [BSLE] 2 16:20 16:21 539
AHMADPUR JN [AMP] 2 16:26 16:27 544
KOPAI [KPLE] 2 16:34 16:35 553
PRANTIK [PNE] 2 16:43 16:44 559
BOLPUR S NIKTN [BHP] 2 16:50 16:53 563
BHEDIA [BDH] 2 17:00 17:01 571
PICHKURIRDHAL [PCQ] 2 17:07 17:08 576
GUSKARA [GKH] 2 17:15 17:16 582
NOADAR DHAL [NRX] 2 17:25 17:26 588
BANPAS [BPS] 2 17:31 17:32 592
JHAPATER DHAL [JTL] 2 17:38 17:39 598
KHANA JN [KAN] 2 19:38 19:39 602
TALIT [TIT] 2 19:44 19:45 608
BARDDHAMAN JN [BWN] 2 19:55 20:15 615
BANDEL JN [BDC] 2 21:45 21:50 682
CHUCHURA [CNS] 2 21:57 21:58 686
CHANDAN NAGAR [CGR] 2 22:03 22:04 689
SEORAPHULI [SHE] 2 22:14 22:18 699
SERAMPORE [SRP] 2 22:23 22:25 702
HOWRAH JN [HWH] 2 23:00 Dest 722