QLN-CAPE PASSR/66304 Live Train Running Status

Enter train number or name...
Select date

Origin Start date: 23 July 2018

SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes No Yes
StationSch DeptAct DeptDept Status
KOLLAM JN [QLN] 09:40 RT
IRAVIPURAM [IRP] 09:47 RT
MAYYANAD [MYY] 09:53 RT
PARAVUR [PVU] 09:58 RT
KAPPIL [KFI] 10:04 RT
EDAVAI [EVA] 10:09 RT
VARKALASIVAGIRI [VAK] 10:21 RT
AKATHUMURI [AMY] 10:26 RT
KADAKAVUR [KVU] 10:34 RT
CHIRAYINKIL [CRY] 10:39 RT
PERUNGUZHI [PGZ] 10:45 RT
MURUKKAMPUZHA [MQU] 10:51 RT
KANIYAPURAM [KXP] 10:57 RT
KAZHAKUTTAM [KZK] 11:16 RT
VELI [VELI] 11:23 RT
KOCHUVELI [KCVL] 11:30 RT
TRIVANDRUM PETT [TVP] 11:36 RT
TRIVANDRUM CNTL [TVC] 12:00 RT
NEMEM [NEM] 12:10 RT
BALABNRAMAPURAM [BRAM] 12:18 RT
NEYYATTINKARA [NYY] 12:25 RT
AMVA 12:32 RT
DHANUVACHAPURAM [DAVM] 12:37 RT
PARASHSHALA [PASA] 12:46 RT
KULITTURAI WEST [KZTW] 12:53 RT
KULITTHURAI [KZT] 13:01 RT
PALLIYADI [PYD] 13:11 RT
ERANIEL [ERL] 13:19 RT
VIRANI ALUR [VRLR] 13:26 RT
NAGER COIL TOWN [NJT] 13:31 RT
NAGERCOIL JN [NCJ] 13:53 RT
KANYAKUMARI [CAPE] Dest Dest RT
Last Updated: