BTI LGH PASNGER - 54701 Live Train Running Status | Spot Your Train BTI LGH PASNGER - 54701

Enter train number or name...
Select date

Running Status of BTI LGH PASNGER [54701] for 21 June 2018.

SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationSch DeptAct DeptDept Status
BHATINDA JN [BTI] 10:45 RT
GURSAR SHNEWALA [GSW] 11:00 RT
SANGAT [SGF] 11:10 RT
BAGWALI [BWB] 11:21 RT
PATHRALA [PTRL] 11:28 RT
MANDI DABWALI [MBY] 11:45 RT
BIRANG KHERA [BMK] 11:59 RT
DHABAN [DABN] 12:12 RT
SANGARIA [SGRA] 12:25 RT
MANAKSAR [MNSR] 12:41 RT
NAWAN [NAWN] 12:49 RT
HANUMANGARH JN [HMH] 13:15 RT
DABLI RATHAN [DBI] 13:28 RT
PILI BANGAN [PGK] 13:42 RT
AMARPURA RATHAN [AMPR] 13:53 RT
RANGMAHAL [RMH] 14:02 RT
SURATGARH JN [SOG] 14:25 RT
BIRADHWAL [BDWL] 14:43 RT
RAJIYASAR [RJS] 14:58 RT
ARJANSAR [AS] 15:14 RT
MAHAJAN [MHJ] 15:30 RT
MALKISAR [MLC] 15:47 RT
NATHWANA [NTZ] 15:58 RT
LUNKARANSAR [LKS] 16:09 RT
DALMERA [DLC] 16:23 RT
DHIRERA [DHRR] 16:33 RT
BAMANWALI [BMNL] 16:42 RT
JAGDEVWALA [JDL] 16:51 RT
JAMSAR [JMS] 17:04 RT
KANASAR [KNSR] 17:17 RT
LALGARH JN [LGH] Dest Dest RT
Last Updated: