79302 / BHL - RTM DMU Live Train Running Status | Spot Your Train 79302 / BHL - RTM DMU

Enter train number or name...
Select date

Running Status of BHL - RTM DMU [79302] for 23 May 2018.

SunMonTueWedThuFriSat
Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes
StationSch DeptAct DeptDept Status
BHILWARA [BHL] 02:35 RT
MDPA 02:48 RT
HAMIRGARH [HMG] 03:08 RT
SNYN 03:23 RT
GANGRAR [GGR] 03:47 RT
DET 04:10 RT
CHANDERIYA [CNA] 04:40 RT
CHITTAURGARH [COR] 05:30 RT
ORDI 05:35 RT
SHAMBHUPURA [SMP] 05:43 RT
GAMBHIRI ROAD [GRF] 06:00 RT
NIMBAHERA [NBH] 06:11 RT
JAWAD ROAD [JWO] 06:23 RT
BISALWAS KALAN [BIWK] 06:32 RT
NIMACH [NMH] 06:45 RT
HARKIA KHAL [HKL] 07:00 RT
MALHARGARH [MLG] 07:14 RT
PIPLIA [PIP] 07:24 RT
MANDASOR [MDS] 07:40 RT
DALAUDA [DLD] 07:55 RT
KHNR 08:11 RT
DHODHAR [DOD] 08:18 RT
JAORA [JAO] 08:35 RT
BRAYLA CHAURASI [BRLA] 08:46 RT
NAMLI [NLI] 08:58 RT
RATLAM JN [RTM] Dest Dest RT
Last Updated: